تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا

تمام دانه های قهوه یکی از دو نوع عربیکا و روبوستا هستند.
دانه های روبوستا و عربیکا در طعم، ظاهر، مقدار کافئین، شرایط رشد، محل کشت، مقدار شکر و قیمت با هم تفاوت دارند.

 

ara rob 300x213 1 - تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا

بررسی انواع ویژگی ها:

  • طعم:

احتمالا واضح ترین تفاوت بین قهوه ی عربیکا و روبوستا طعم و مزه ی آنهاست. این دو نوع قهوه در دو شرایط کاملا متفاوت محیطی رشد می کنند که منجر به دو طعم کاملا متفاوت میان این دو می شود. طعم روبوستا معمولا طعم خاکی یا پلاستیکی دارد از طرف دیگر عربیکا طیف گسترده ای از طعم ها را دارا است.

  • شرایط رشد

قهوه ی عربیکا در مناطق کوهستانی ( ارتفاعات بالای 600 متر) و در مناطق گرمسیری رشد میکند. در حالی که روبوستا در ارتفاع 600 متری از سطح دریا رشد می کند. روبوستا یک میوه ی سخت تر را تولید کرده که مقاومتش در برابر حشرات مزاحم را بالا می برد, در صورتیکه عربیکا حساس بوده و می تواند به راحتی آسیب ببیند. 

  • مقدار کافئین

قهوه ی روبوستا مقدار کافیین بالاتری  دارد. هر دانه ی قهوه  روبوستا حدود 2.7 درصد و عربیکا 1.5 درصد کافیین دارد. که همین میزان بالای کافیین در دانه های قهوه روبوستا مقاومتش را در برابر حشرات موذی افزایش میدهد.

  • ظاهر دانه

دانه ی روبوستا معمولا دایره ای شکل و تیره تر است در حالیکه دانه ی عربیکا بیضی شکل تر و روشن تر است. همچنین خط میانی قهوه عربیکا به شکل s و دانه قهوه روبوستا تقربا صاف است.

  • میزان شکر

قهوه عربیکا تقریبا 2 برابر شکر بیشتر نسبت به قهوه ی روبوستا دارد, که این موضوع طعم تلخ قهوه ی روبوستا را توضیح می دهد و به این خاطر است که قهوه ی عربیکا طرفدار بیشتری نسبت به روبوستا دارد.

  • کشت

تقریبا 75 درصد از تولید قهوه ی جهان را قهوه ی عربیکا و 25 درصد آنرا قهوه ی روبوستا تشکیل می دهد.بزرگترین کشور تولید کننده ی قهوه ی عربیکا برزیل و بزرگترین تولید کننده ی قهوه ی روبوستا کشور ویتنام است.

  • قیمت

قهوه ی عربیکا به علت حساس بودن و رشد در شرایط آب و هوایی خاص قیمت بالاتری نسبت به قهوه ی روبوستا دارد.

در تهیه این مطلب از سایت www.farafood.com استفاده شده است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا